|
kat - Aug 27, 2004
awesome view, I can't help but wander how you can afford this trek. good luck --
Nepal is amazingly cheap. I spent 2.5 weeks in the mountains and averaged less than $10/day. As you go higher, the prices slowly also go up as all supplies have to be carried in. The first stop on the trek was only $0.15 for a room and $1 for all you can eat. The last stop, Gorak Shep, was about $20/day for food and accomodations. -Adam
|
Copyright Adam Katz 1999-2005